סוכרת על פי הרפואה הסינית

מחלת הסוכרת מוגדרת כבעיה מטבולית המאופיינת בריכוז גבוה של גלוקוז בדם ובמקרים מסוימים גם שתן. ישנם שני סוגים עיקריים של סוכרת: סוג 1 ו-2. הסוג הראשון הוא מחלה אוטואימונית, שפוגעת בתאי הלבלב שמציירים אינסולין בגוף. הסוג השני נובע לרוב מאורח חיים, שבו יש אי סבילות של אינסולין בתאים. הטיפול בסוכרת לפי הרפואה הקונבנציונלית הוא טיפול מורכב. לעתים יש צורך להשתמש באינסולין ממקור חיצוני (שימוש במשאף או במשאבה) – כשמדובר בסוכרת מסוג 1 (ולעיתים גם בסוג 2), בעוד במקרה של סוכרת סוג 2 יש להקפיד על ביצוע פעילות גופנית ודיאטה דלת בפחמימות. אך בנוסף לרפואה הקונבנציונלית, לרפואה הסינית יש פתרונות טבעיים לטפל במחלה.

סוכרת – תסמינים וסיבוכים

חולי הסוכרת נאלצים להתמודד עם תסמינים בלתי פשוטים של המחלה. תסמינים אלה יכולים להיות צמא מוגבר, רעב, ירידה במשקל או עלייה במשקל, עייפות, השתנה מרובה, היפוגליקמיה (חוסר סוכר) היפוגליקמיה (עלייה של סוכר) ועוד. אם לא מטפלים במחלת הסוכרת עלולים להופיע סיבוכים ועלולה להיגרם פגיעה באיברים  שונים כמו כליות, כלי דם, מערכת העצבים וכדומה.

הטיפול בסוכרת דרך הרפואה הסינית – איך זה קורה?

אחד הדברים המשמעותיים שחשוב להבין על רפואה סינית היא שרפואה עתיקה זו לא נועדה לטפל רק בסימפטומים של המחלה, אלא בגוף עצמו. תפקידה להביא לאיזון הגוף על מנת שיוכל לעזור לעצמו ולהתגבר על הסוכרת. אלה כמה שיטות שהן נחלתה של הרפואה הסינית:

  • שימוש בצמחי מרפא – ישנם צמחי מרפא המסייעים לחולי הסוכרת שנועדו לאזן את רמות הסוכר בגוף. אחד הצמחים הנמצאים תמיד בקרבנו הוא הקינמון אשר מונע את עליית רמות הסוכר בדם ואת יצירת הכולסטרול הרע. דוגמה לצמח נוסף היא הכורכום היודע כמפחית את רמות הסוכר והשומנים בדם.(חייבים לקרוא סוכרת רפואה סינית)
  • דיקור סיני – הדיקור הוא אחת השיטות המובילות ביותר ברפואה הסינית. גירוי נקודתי של מקומות שונים בגוף מסייע לתהליך הריפוי. המטפל מתאים את שיטת הדיקור לכל מטופל ומטופל לאחר תשאול מדוקדק והבנת המצב הרפואי. הדיקור מסייע לאזן את מערכת העיכול בפרט, ואת המערכות השונות שיצאו אצל המטופל מאיזון. הדיקור נעשה בהדרגה על מנת לאפשר לגוף להתרגל לפרוצדורה.
  • תזונה – הרפואה הסינית דוגלת בתזונה נכונה ובריאה(חשוב לקרוא גם על אורח חיים בריא ותזונה נכונה) עבור כל המטופלים. המזונות ברפואה הסינית מחולקים לטמפרטורות שונות. כך שיש מזונות מחממים כמו קינואה, דובדבנים או שיבולת שועל, לצד מזונות מקררים דוגמת חיטה, אגס או אבוקדו. סוגי המזונות השונים מותאמים לאדם בהתאם לתכונות האופי שלו.
  • פעילות גופנית: אז הסינים לא עשו אימונים כושר אינטנסיביים, אבל הם כן עשו טאי צ'י וצ'י גונג. חשוב להכניס לאורח החיים שלנו גם את הפעילות הגופנית לפחות 3 פעמים בשבוע, פעילות שמותאמת אישית למטופל. הפעילות הגופנית מסייעת בירידה במשקל ועוזרת להוריד רמות סוכר בגוף. מחקרים שונים הראו שההשפעה של פעילות גופנית שווה ללקיחה של תרופה להורדת סוכר.

לסיכום, ראינו את דרכי הריפוי שמציעה הרפואה הסינית למחלה מורכבת כמו סוכרת. אם אתם מעוניינים לדעת יותר, כדאי לפנות למרפא מקצועי ומנוסה שיסביר לכם יותר על התהליך שעליכם לעבור על מנת שתרגישו טוב יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *