מהם מרידיאנים ואיפה הם מצויים?

המרידיאנים הם מסלולי אנרגיה שפזורים לאורך גוף האדם. זרימה שמכונה אנרגיית החיים או הצ’י והיא צריכה לזרום לאורך המסלולים ללא הפרעה. בעיה רפואית לתפיסת הרפואות הסינית והיפנית, נובעת מחסימה או סטייה מהמסלול

מסלולי האנרגיה נקראים ברפואה הסינית מרידיאנים. המרידיאנים הם בעצם 12 מסלולי אנרגיה שונים בגוף האדם. הםפזורים לאורכו של הגוף שלנו, וכל אחד מהמסלולים משויך לאיבר אחר בגוף. לפי הרפואות היפנית והסינית, בעיות בריאות נובעות מזרימה לא חלקה ולא תקינה של האנרגיה באחד המסלולים או יותר וזה קורה לא פעם בגלל חסימה באחד המרידיאנים הספציפיים.

הטיפול בשחרור הזרימה נעשה על ידי שיטת הרפואה הסינית העושה שימוש של דיקור במחטים מתאימות ועדינות המיועדות לכך או באמצעות שיטת טיפול יפנית שנקראת שיאצו שבה מפעיל המטפל מניפולציות על המרידיאנים באמצעות לחיצות.

איפה נמצאים המרידיאנים?

מסלולי המרידיאנים נחלקים לשלוש קבוצות מסלולים ראשיות:  6 מסלולים ברגליים, 6 מסלולים בידיים ואליהם מצטרפים גם 2 מסלולים בחלקים הקדמיים והאחוריים של הגב, הם נקראים חוצה קדמי ואחורי.

מרידיאני הרגליים

שלושת מרידיאני היין  של מסלול הרגליים אחראיים על שלושת האיברים: כבד, טחול וכליות והם פזורים לאורכו של החלק הפנימי של הרגל. השלשה השנייה של מרידיאני הרגליים מרידיאני היאנג נמצאים לאורך החלק החיצוני של הרגל ואחראיים על המעי הדק, המעי הגס ותלת מחמם.

מרידיאני הידיים

גם מרידיאני הידיים נחלקים ליין ויאנג. מרידיאני היין נמצאים לאורך חלקה הפנימי של היד והם אחראיים על הריאות, הלב ומעטפת הלב ואילו מרידיאני היאנג שנמצאים לאורך החלק החיצוני של היד אחראים כמו אלו של הרגליים, על המעי הדק והגס ועל תלת מחמם.


קראו עוד על טיפול בכאבי גב עליון


מרידיאני החוצה הקדמי והאחורי

מסלולי האנרגיה שלאורך הגב והנקראים חוצה קדמי ואחורי חוצים את מרכז הגוף. האחורי נמצא לאורך חוליות הגב כולו והקדמי חוצה את הבטן בקו ישר.

איך נמצאו המסלולים האלו?

המסלולים של המרדיאנים אותרו למעשה על פני הגוף בדרך של  חיפוש על ידי מישוש הגוף של מטופלים רבים. מישוש שנעשה בידיהם המיומנות של מאסטרים מהרפואה הסינית והיפנית. לאחר שזוהו על ידם בין 12 ל-14 מסלולים, ברור לכולם שהמסלולים הללו לא בהכרח קבועים מאחר ואין לכך תשובה מדעית חד משמעית, יחד עם זאת, מי שכן מאמין ברפואות הסינית והיפנית ובוודאי מי שמטפל בעזרתן, מאמינים ומכירים את מסלולי האנרגיה הללו.

לטענתם, אנרגיית הצ’י שהיא אנרגיית החיים שואפת לנוע בזרימה חופשית במסלולים שבגוף האדם. ברגע שיש בדרך מכשול או חסימה, האנרגיה עשויה לזוז מעט מהמסלול או להיחסם. המטפלים המנוסים יודעים לחוש את האנרגיה, לזהות מקומות חסומים ולפעול על מנת לפתוח חסימות ולהחזיר את אנרגיית החיים למסלולה.

מה עושים המטפלים עם מסלולי האנרגיה?

המסלולים הקבועים- הקלאסיים של המרידיאנים משמשים את המטפלים רק לאיתור ראשוני ונקודת מוצא. לאחר מציאתם וזיהוי מסלולם, המטפלים חשים ומרגישים אם יש סטייה מהמסלול או חסימה ואז הם מטפלים בה ומחזירים את הזרימה הטבעית והחלקה של אנרגיית הצ’י.


מחפשים מדקר סיני מומלץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *