קינזיוטייפינג– הפתרון האורטופדי המומלץ

קינזיוטייפינג הוא סרט דביק אלסטי אשר הדבקתו על גבי האיבר הרלוונטי בגוף, מעניקה תמיכה במפרקים ובשרירים, כדי להקל על מצבם של רקמות החיבור והשרירים.

אף על פי שמדובר בסרט דביק אשר תופס בחוזקה את המקום, הוא גם אלסטי ולכן המטופל מסוגל להזיז את מפרקיו בטווח תנועה סביר ועם זאת לקדם את הליך הריפוי וליצור שיפור משמעותי בתפקודם של שרירי הגוף הבעייתיים.

השימוש בסרט דביק זה החל בשנים האחרונות והוא תופס משנה לשנה תאוצה רבה יותר, כיוון שגורמים מקצועיים בתחום הרפואה והספורט תהו על קנקנו של המוצר האיכותי והם מבינים את תרומתו הרבה לפתרון הבעייה. לכן הם ממליצים למטופלים ולספורטאים להיעזר בכך.

קינזיוטייפינג

הפעולות האפקטיביות אשר מבצע הקינזיוטייפינגהן שיפור הזרימה הלימפתית וזרימת הדם, הקטנה משמעותית של עוצמת הכאבים, החזרת נראותו של העור למצבו בעבר, הפחתת המתח בשריר וכך החזרתו למצבו הקודם והבריא.

חבישה זו מתאימה לכל סוגי הפציעות של גידים, רצועות או שרירים ושימשה בתחילת הדרך ספורטאים אשר נפצעו במשחקים ובמהלך אימונים ספורטיביים. מרגע החבישה חלה הקלה משמעותית במצבם של המשתמשים כיוון שהדלקות פחתו,השרירים התפוסים השתחררו ורמת הכאבים פחתה באופן הדרגתי. לאחר הדבקת הטייפ האלסטי, יכול המתאמן באופן תיאורטי, לחזור למסלול האימונים או להמשיך לשחק.

ההשפעה של קינזיוטייפינג

מתאמנים אשר מפעילים מאמץ יוצא דופן של הפעלת השרירים, גורמים לכך שהשרירים שלהם קשיחים ולכן יוצרים דרגה משמעותית של כאב. אם קורה מקרה מסוג זה כדאי להדביק את קינזיוטייפינג ותוך פרק זמן מסוים, השרירים מתרופפים באופן מהיר יחסית והם חוזרים למבנה הטבעי והקודם שלהם.זו הסיבה שהספורטאים מסוגלים לשוב לאימונים סדירים כאשר הטייפ הטיפולי מונח במיקום הרלוונטי. הימצאותו של חומר אלסטי זה הוא הקדמת תרופה למכה, כיוון שהוא בעל יכולת למנוע מתיחה עתידית של שריר, או כיווץ שלו ובדרך זו למנוע פציעות משמעותיות.

הטייפ מפעיל לחץ על תעלות הניקוז הלימפתי ולכן נוצר ניקוז של נוזלים מיותרים אשר מצטברים באופן קבוע באיברים השונים.

קינזיוטייפינג מסוגל להקטין את הכאב הכרוני או את הכאב הנקודתי, כיוון שהוא מפעיל לחץ על קולטני הכאב בגוף. כך ניכרת אצל המטופל אפקטיביות רבה הרבה יותר, במיוחד אם ההדבקה מתבצעת בסמוך למועד הפציעה,כאשר רמת הכאב היא גבוהה.

שימוש בקינזיוטייפינג

מטפלים אשר עברו הכשרה ייעודית לנושא זה, מסוגלים לבצע את הטיפולים הנכונים ולאחר מכן לבצע הדבקה של הסרט האלסטי כדי ליצור אפקטיביות לטווח הארוך בנושא השרירים, הכאבים וניקוז הנוזלים.

מדובר בפעולות מתוחכמות ולכן רק מי שעבר השתלמות מקצועית בתחום זה הוא בעל ידע ומיומנות ויוכל לבצע זאת על הצד הטוב ביותר, כדי לקבל את התוצאות האפקטיביות ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *